Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karštejn+Slapy 9.-12.9.2021 ohlédnutí

3. 8. 2021

 

Ohlédnutí za cyklozájezdem.

Tak máme za sebou letošní kola. Až nyní jsem se dostal k popsání výletu pro ty, kteří se neúčastnili, aby alespoň trošku záviděli. Tak tedy, 9. září jsme vyrazili ráno autem z půjčovny od Junka, autobus byl totiž pro 11 lidí příliš veliký.  V 11 00 jsme se vylodili na Smíchově a vydali se po cyklostezce směr Karlštejn. Nejdříve kousek podél Vltavy, poté podle Berounky. Cesta byla pohodová, osázená bufítky. Samozřejmě jsme využívali možností k nabrání sil a energie. Odpoledne po cca 5-ti hodinách a 35 km, jsme dorazili do karlštejnského podhradí, občerstvili se a přesunuli do campu Karlštejn. Po krátkém ubytování nás čekal výlet autem k mamutímu lomu Amerika. Ještě před příjezdem k lomu, jsme spatřili na louce nafukující se balóny. Vyjednával jsem možnost letu, měli jedno místo volné, což ostatní moc nekvitovali, (letěl bych sám). Celá skupina mohla letět na konci října, ale tolik času jsme neměli. Pohled do hlubin lomu Amerika byl nádherný. Při návratu do campu jsme v měli v Hlásné Třebáni v restauraci domluvenou večeři. Krom mírně  nakyslé servírky bylo vše OK. V kempu se ujal večerní kultury bard zájezdových tahů Hepík ( Honzík Jindřišek.) Zklamal jsem, nevydržel.

Ráno nás po snídani nás čekal přejezd do kempu Skalice u Slapské přehrady. Znamenalo to tři vrchařské prémie, které jsme včetně občerstvení v cukrárně zvládli. Zřejmě historicky prvním účastníkem výletů HSK, pohybujícím se pomocí elektrotechnologie se stala účetní našeho oddílu Monika Janatová. Zatím, co mi shrbení v cyklistickém předklonu ukousávali vzhůru, metr po metru z cílové mety, paní Monika s posezem těla kolmo k zemi s úsměvem a předstíraným oklepávání cigaretky, nás znuděně míjela. Nicméně odpustili jsme jí.

Večer klasika. Po večeři posezení, po posezení další posezení, a ostatní si nechejte vyprávět od přímých účastníku této noci.

 V sobotu ráno byla naplánována pěší túra okolo části slapské přehrady až do Živohoště, (shlížení z útesů na slapy bylo úchvatné). Samozřejmě nám kousek pomohlo auto, a nazpět jsme jeli lodní dopravou.  Odpoledne jsme vyzkoušeli vodní skútr, šlapadla, paddleboardy (prkna na kterých stojíte a odrážíte se jedním pádlem). Večer bylo v plánu opékání buřtů.

Na druhý den v neděli jsme se rozloučili se Slapskou přehradou na kolech jsme dojeli do Zbraslavi, a potom už autem cesta domů. Za zmínku stojí, že jsme také jeli přes legendární Kocábu, což někteří ani nezaregistrovali.

No, krásný výlet.

 Zdraví K.