Jdi na obsah Jdi na menu
 


Labská stezka - Lysá nad Labem- Děčín. 15.-16.9. 2018, 4. etapa

9. 7. 2018

Labská stezka po české republice je u konce.

Čtvrtou etapou jsme zakončili putování kolem Labe po české straně.

Tedy, dojeli jsme po trase - první den Lysá nad Labem- Roudnice nad Labem, a druhý den z Roudnice do Děčína. cca 150 km.

Zbývá nám tedy nicotných českých 11 km z Děčína do Hřenska, ale to už přidáme k putování po německé straně. Tuto etapu objelo rekordních 26 cyklistů. Nejmladší byl malý Jeník- Hepík a na druhém konci senior pan Václav Kraus. Klobouk dolů. Při všech etapách, kromě té první nám přálo krásné cyklistické počasí. V této čtvrté etapě jsme se projeli mimo jiné Mělníkem, jeli přívozem, (kromě mé osoby, jelikož jsem se vracel 16 km pro zapomenutý telefon- jak jinak), ochutnali jaké je to spát ve stanech vedle diskotéky a soukromé párty, kdo se trošku neovínil trpěl. Toto bylo malinko slabé místo. Dále jsme shlédli račický kanál, kde se pořádají mezinárodní závody na lodích, kdo měl oči otevřené registroval při jízdě i odpočinku množství zajímavostí a památek. Cesta polabskou krajinou byla krásná, umocněná příjemným počasím a dobrou partou. Celkem jsme najeli za roky 2017 a 2018 cca 400 Km i když průvodce uvádí 370 km od Pramene Labe do Hřenska. Asi jsme někde bloudili.

Další rok bychom chtěli načít porci Labské stezky na německé straně a to z Hamburku směrem do Čech. to bude nálož cca 700 km možná ji podle okolností rozdělím na 3 roky.

Každopádně příští rok je v plánu alespoň jedna etapa z Hamburku, směrem do Čech, tudíž proti proudu.

Děkuji všem dosavadním účastníkům LS a těším se na další trasy a Vaší hojnou účast. Moc, moc.

Zdraví Karel.