Jdi na obsah Jdi na menu
 


Labská stezka 1.9.-4.9. 2022 Riesa-Děčín- Benecko. 7. etapa

25. 7. 2022

Tak je to za námi.  Celkem 1300 km od 3.9.2017 přes covidový zákaz až k 1.9.2022 celkem 5 let.

Jirka Brožek nás odvezl do Riesy pobyl do druhého dne, zúčastnil se "oslavy" k příležitosti projetí LS na pensionu Růže a druhý den nás opustil a odvezl auto domů.

Poslední etapu z Riesy do Děčína nás jelo celkem pět. Eva Šírová. Hepík, Milan Holubec, Standa Klimenta a já (to jako Karel). Tuto etapu 130 km jsme dali za jediný den ve čtvrtek1.9. Plán byl 4 dny neslézt z kola, proto jsme se vydali na kolech směrem k domovu. Každou noc jsme spali jinde, od zrekonstruovaného pensionu v Benešově nad Ploučnicí, přes ubytovnu Jachtclubu na Mácháči až po karavan na Branžeži. Mezitím v nočních hodinách někteří z nás stihli návštěvu festivalu "hrady.cz" na Bezdězu, a to hned 2x v pátek i v sobotu. mimo jiné hráli Mig 21, Mirai, Divokej Bil, Chinaski, Rybičky 48, atd. Díky Hepíkovi a jeho znalostem okolí, jsme projeli několik památek, (za zmínku stojí pivovarská restaurace Skála v Hradišti na Jizerou) a přírodních úkazů.

Poslední etapa byla vrchařská - z Branžeže na Benecko. Do cíle jsme dojeli po čtyřdenním putování v neděli odpoledne. zmoženi celkem 300 kilometry, a  několika párty k ukončení labské stezky.

Ještě se zmíním o jediné ženě v týmu v této etapě Evě Šírové. Projela s námi všechny části této etapy, z Riesy až na Benecko, držela s námi krok nejen na kolech, ale i při večerních "konferencích". Klobouk dolů dámo!!! 

Fotky z poslední etapy najdete ve fotogalerii.

Souhrnnou zprávu k celé této krásné 5-ti leté záležitosti přednesu na výroční schůzi HSK, zřejmě ji doplním kompletním fotovideem.

Jízda na kole je krásná a zdravá. Na jaře pojedeme na 3-4 denní výlet na Moravu. Už se těším. Vy také?

Zdraví Karel