Jdi na obsah Jdi na menu
 


Labská stezka 29.5.-2.6. 2019 Cuxhaven - Havelberg 5.etapa

1. 5. 2019

Labská stezka 5. etapa.

Cuxhaven - Havelberg 30.5.-2.6.2019

Další etapa je za námi.

Zřejmě vzdálenost startu od našeho bydliště, (Cuxhaven 830 km), respekt z neznáma, případně množství kilometrů, které nás čekaly, způsobilo nulový zájem. Nicméně stanovenou trasu jsem byl rozhodnut ujet třeba sám, ( při první etapě Labské stezky od Pramene Labe jsme byli také jenom tři).

Naštěstí mě v tom kluci nenechali. Na cestu k severnímu moři jsme se vydali ve čtyřech Standa Klimenta, Honzíci - Jindřišek a Znamenáček a moje maličkost. Dobu kdy jsme jeli na kolech jsme zkrátili na dva dny, kilometry najeté každý den jsme značně prodloužili. A ještě k tomu je třeba přičíst cestu tam a zpět.

Tak tedy. Vyrazili jsme ve čtvrtek 30.5. ve 20 00 z Benecka, směr Cuxhaven. Ráno 31.5. v 5 00 jsme dorazili k Severnímu moři,(místo opékání buřtů nad romantickým ohýnkem pouze syrová  ranní snídaně) krátká procházka, uvítací foto a v půl sedmé jsme vyrazili na Hamburk. Zvednuté padací mosty, převozníci jen o víkendech nám prodloužili cestu z plánovaných 130 km na 150 km. Z Hamburku jsem se vlakem vracel pro auto, kluci pokračovali dále na kolech. Sešli jsme se ve 3 00, 1.června, místo opékání buřtů nad romantickým ohýnkem pouze syrová noční- či spíše ranní večeře, poté spánek pod širým nebem až do 7 30 a znova na kola. Hepík se Standem Klimentovým jeli zčerstva, co jim odřené zadnice dovolily vstříc cíli dnešní etapy, a já s Honzíkem Znamenáčkem jsme přesunuli auto 200 km do cíle, (trasa autem byla vždy delší, než na kole) a poté se vydali klukům naproti. Sešli jsme se asi 50 km od cíle, ve 20 00, poseděli jsme v restauraci a ve 22 00 jsme vyjeli směrem k autu. Jediný  přední světlo měl Hepík, a jediný zadní světlo já.  Na cestu nás provázelo Hepíkovo povzbudivé prohlášení, že je to k autu, které jsme měli zaparkované v cíli , jako z Jinolic na Benecko, a to ještě cestou píchnul- podruhé. 2.června ve 2 00 jsme ulehli vedle auta, v 5,30 (místo opékání buřtů nad romantickým ohýnkem pouze syrová noční- či spíše ranní večeře) vstával a v 6 00 vyjeli směrem k domovu. Na Benecko jsme dorazili v neděli 2.června odpoledne.

Autem zapůjčeným u Junka ze Studence jsme ujeli 1752 km, na kole za dva dny Hepík se Standem Klim. 350 km, Honzík Zn. 300 km a já jako převozník 250 km. Dále s námi cestovala basa Plzně 12', 1 litr Jägermeistera, 13 buřtů a jeden chléb.

Ze zážitků stojí za zmínku Znamínkův "tygr" přes zavřenou závoru, notně otlačené "pérdele" a v neposlední řadě cesta batohu se všemi doklady,penězi a klíči- bez majitele v přívozu po Labi. (koho asi?) Vše nakonec dobře dopadlo.

Dále kromě památečních foto a videí si mě dvakrát vyfotily fotoaparáty německé silniční policie, následky zatím nevím, (třeba opravdu chtěli fotku českého řidiče)

Výlet stál celkem 10 000 Kč jeli jsme čtyři.- Počítejte.

Pátá etapa, Cuxhaven - Havelberg je za námi, jeli jsme za své, Peníze určené pro pátou etapu jsem přesunul na letošní podzim, kdy se pojede 6.etapa Havelberg- Magdeburg.... je předposlední z Labské stezky.  Předpoklad je 12.-15.9.2019.

Ty, kdo mají strach z náročnosti trasy, mohu uklidnit, bláznit se dá, pokud to síly a okolnosti dovolí. Jde přece o výlet, tak si ho dle možností užijeme.

Video z výletu všem rozešlu v brzké době.

Zdraví Karel.

 

 

 

 

 

Karel Šír, kulturní referent.