Jdi na obsah Jdi na menu
 


Labská stezka. Vrchlabí-Hradec Kálové, 9.9.2017 2. etapa

15. 9. 2017

 Tak máme za sebou letošní porci Labské stezky, z Vrchlabí do Hradce Králové. 

Najeli jsme 90 km. Pro někoho těžší, pro někoho volnější. Jeli jsme většinou po rovině, (jak taky když voda do kopce neteče.)

Z Benecka nás vyjelo 17,celou trasu absolovovalo 15. Nejpočetnější rodina Houdová 4 osoby,- tedy ženy a dívky. Posléze jsem pochopil taktiku matky Verči. Předpokládala, že alespoň někdo z rodiny se "dožije" cíle, což se ukázalo jako prozíravé, jelikož nejstarší dcerce Dominice upadla po 5-ti metrech jízdy šlapka od kola,(chudák tatínek, vše padlo na jeho hlavu) a další dcerka ze zdravotních důvodů v Hostinném také skončila. Nejstarší člen skupiny byl pan Václav Kraus (nejmladší Hepíkovic Jeníček, který se k nám přidal s maminkou a babičkou u Kuksu.)

Na tuto trasu jsem si vzal historické kolo "Premiér" z Rakousko Uherska, které bylo čerstvě zrestaurováno. Nedbal jsem rad pana restauratéra, že je třeba kolo nejdříve vyzkoušet a jel naostro. Výsledek byl ten, že se mi za Hostinným roznýtoval řetěz, tak jsem si až k přehradě v Nemojově vyzkoušel koloběžku na kole, kde mi řetěz Jirka Kubina s Hepíkem opravili. Další větší nehoda mě potkala mezi Jaroměří a Hradcem Králové, kde mi bouchla zadní pneumatika i s duší.  I to jsme opravili. V kontextu těchto nehod byla zanedbatelná  nepříjemnost, že jsem po každých 3 kilometrech musel dotahovat střed u šlapek. Jo veterán je veterán.

Cestou jsme navštívili přehradu Les Království, kde jsme se posilnili, dále Kuks, také občerstvovačka, a nakonec ve Smiřicích, tuto zastávku známe již z loňského výletu na Kuks. Smiřický stánkař mi říkal, že je nepřítel podnikání a že ho to nebaví. Což bylo trošku vidět. Mohlo nás mrzet jenom to, že hned za rohem grilovali čuníka. Poté jsme se již blížili do cílového města. Z Hradce do Staré Paky byl pro nás k vlaku připojen zvláštní cyklovagon, který rozveselili rozjaření účastníci vinobraní kteří nastoupili na Kuksu. z Paky nás dopravil Jirka Kubina na Benecko. Domů jsme dorazili cca v 19,30.

Z mého pohledu krásný výlet.

Na příští rok chystám 3 etapy, všechny ještě po České republice.

Zdraví Karel.